Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6925018



*

nr 692 5018


Ljusstakar

1 par, nysilver, höjd: 20


Utrop:

400 kr

Såld:

1.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 april 2011
kl 19:57:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/4 15:59:40 1      100 kr
15/4 16:03:42 2      250 kr
17/4 21:43:46 3      200 kr
18/4 10:50:01 4      400 kr
18/4 14:34:22 5      400 kr
18/4 14:34:44 5      650 kr
18/4 14:36:56 4      500 kr
18/4 14:40:21 4      600 kr
18/4 14:41:25 4      700 kr
18/4 14:57:33 5      950 kr
18/4 14:58:59 4      800 kr
18/4 14:59:22 4      900 kr
18/4 14:59:50 4      1.000 kr
18/4 15:03:36 5      Vinnande bud
18/4 16:57:54 4      1.200 kr
18/4 19:43:20 6      1.400 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:00
  • 6386 Lampetter
    Ett par. Höjd: 41,5 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40




Ladda ner broschyr